infolinia 17 250 94 34
e-mail [email protected]
Darmowa dostawa
od 99 zł
Array
Twój koszyk jest pusty

Procesory Intel Core 12 generacji - co musisz wiedzieć

29-12-2021

14 grudnia ogłoszona została 12 generacja procesorów Intel Core. Wprowadzenie procesu technologicznego Intel 7 zastępującego 14nm to tylko początek nowości.

Kup laptopa MSI i odbierz Mysitc Box

Hybrydowa architektura procesora

Dwunasta odsłona procesorów Intel Core przynosi niespotykane wcześniej w desktopach rozwiązania. Hybrydowa architektura oferuje unikalne połączenie rdzeni Performance oraz Efficient. Założeniem jest tutaj zmaksymalizowanie wydajności wtedy, kiedy jest ona wymagana, oraz rozłożenie zadań, kiedy to możliwe tak, aby procesor jeszcze bardziej inteligentnie wykorzystywał swoją moc obliczeniową.

Nie jest to całkowicie nowe rozwiązanie. Procesory w smartfonach, tabletach i innych urządzeniach mobilnych od lat korzystają z architektury big.LITTLE opracowanej przez ARM. Zamysł jest ten sam - połączenie rdzeni energooszczędnych przeznaczonych do wykonywania zadań wielowątkowych w tle z rdzeniami o wysokiej mocy obliczeniowej, które skupiają się na zadaniach jednordzeniowych. Ten sposób przydzielania “obowiązków” ma na celu bardziej dynamiczną pracę jednocześnie zużywając mniej energii niż ma to miejsce w przypadku wyłącznie skalowania częstotliwości rdzeni. Intel swoją implementację nazywa Big-Bigger i jest to pierwsze dla desktopów x86 podejście do wykorzystania rdzeni o zróżnicowanej wydajności i przeznaczeniu w jednym układzie.

Procesory Intel Core 12 generacji posiadają wsparcie dla nadchodzących dedykowanych kart graficznych oraz urządzeń pamięci masowej dzięki PCIe 5.0. Jeszcze większa przepustowość oferowana przez ten interfejs w połączeniu z możliwościami pamięci DDR5 oznaczają nową erę gamingu i wydajności dla twórców. Kolejną standardową cechą dla nowej rodziny procesorów jest Intel Wi-Fi 6E (Gig+). Według producenta ten nowy standard łączności bezprzewodowej oferuje nawet trzykrotnie szybsze łącze pozbawione zakłóceń, co ma przełożyć się na łatwiejszą pracę i naukę w domu. Intel szczyci się również wsparciem dla Thunderbolt 4 - wyjątkowo wydajnego portu o przepustowości wystarczającej do podłączenia kilku monitorów 4K i innych akcesoriów.

Flagowy Intel Core i9-12900K oraz i7-12700K

Wraz z ogłoszeniem 12 generacji procesorów Intel Core przedstawiony został i9-12900K - słowami Intela najlepszy gamingowy procesor na świecie. Ten oferować ma taktowanie rdzenia turbo sięgające aż 5.2 GHz, a rezultatem nowo wprowadzonej architektury hybrydowej ma być 16 rdzeni i 24 wątki. Rozkład ten wynika z obecności ośmiu wielowątkowych rdzeni P i ośmiu jednowątkowych rdzeni E. Chip uzbrojono w 14 MB pamięci L2 cache, oraz aż 30 MB L3 cache. Całość ma za zadanie zdominować nie tylko scenę gamingu, ale również otwierać drzwi na nowe możliwości dla profesjonalnych twórców.

produktywny laptop biznesowy MSI Modern 15

Ujawniono również procesor Intel Core i7-12700K, który wyposażono w osiem rdzeni P i cztery rdzenie E, co przekłada się na 20 dostępnych wątków. Rdzenie P posiadają bazowe taktowanie 3.6 GHz, które w trybie turbo może wzrosnąć do 5 GHz. Rdzenie E pracują odpowiednio z częstotliwościami 2.7 oraz 3.8 GHz.

Pojawienie się na rynku 12 generacji Intel współgra z premierą systemu Windows 11, który stopniowo zyskuje popularność. Firmy Microsoft i Intel ściśle współpracowały ze sobą, aby zmaksymalizować możliwości nowej hybrydowej architektury procesorów Intel Core 12 generacji. Inteligentnie przekierowując zadania do odpowiednich rdzeni P lub E nowa rodzina procesorów Intel oraz Windows 11 mają oferować świetne osiągi w grach, renderowaniu treści 3D, obróbce wideo, a nawet overclockowaniu. Zaplanowanych jest aż 60 procesorów, które zasilą szeregi serii i3, i5, i7 oraz i9, oferując osiągi dopasowane do wielu budżetów i zapotrzebowań wydajności.

Komentarze (0)


* - pola wymagane

Inne wpisy

Pixicade Mobile Game Maker - Stwórz własną mobilną grę

14.03.2024
Pixicade Mobile Game Maker to zupełnie nowa forma rozrywki, która umożliwia tworzenie własnych gier mobilnych. Rysuj postacie i elementy rozgrywki za pomocą specjalnych markerów, zeskanuj je smartfonem lub tabletem z aplikacją Pixicade i rozpocznij grę.

Premiery gier PC 2024 Styczeń

02.01.2024
Nadszedł nowy rok, a wraz z nim nowe gry. Przedstawiamy najciekawsze tytuły gamingowe, które zagoszczą w tym miesiącu na rynku.

Wielojęzykowe laptopy edukacyjne Lexibook

08.12.2023
Szukasz idealnego połączenia zabawy i nauki dla Twojego dziecka? Przedstawiamy laptopy edukacyjne Lexibook! To niezwykłe urządzenie zostało specjalnie zaprojektowane dla najmłodszych dzieci, aby dostarczyć im rozrywki i rozwijać ich umiejętnosci.

Zabawkowe szaleństwo

01.12.2023
Zbliżają się Mikołajki, a my mamy dla Ciebie niesamowitą ofertę. Oferujemy szeroki wybór zabawek, które rozwijają wyobraźnię, umiejętności manualne i zdolności poznawcze. Mamy wszystko czego potrzebujesz, aby sprawić Twojemu dziecku radość.

Masz pytania?

  17 250 94 34

pon. - pt.: 8:00 - 17:00

sob.: 9:00 - 14:00

 

  [email protected]

Copyright © 2024 - Apollo Sp. z o.o.